Návštěv :
Celkem : 420
Týden : 0
Dnes : 0
podrobnosti
Naposledy aktualizováno: 08.11.2017 16:03:12

Administrace

MAGICKÁ NOC 12. 8. 2017 

OBRÁZEK : pmag4.jpg

Na další obrázky se podívejte do fotogalerie

Naše mladé čtenářky připravily akci pro malé kamarády. Sešli jsme se odpoledne v knihovně a nejdříve jsme vyráběli hmyzí domečky. Abychom se naladili na večerní stezku odvahy, vytvořili jsme koláže strašidel, která se opravdu vydařila. Když se setmělo, vyrazili jsme na tajuplnou cestu, kde jsme potkali vodní, větrnou a noční vílu. Aby nás víly pustily na další cestu, museli jsme jim zodpovědět záludné otázky. A hádejte, co jsme našli na konci cesty? Přece sladký poklad!

  

 

MIKULÁŠI, KDE JSI?

Ten náš se letos někde zapomněl a do Libunce i se svým doprovodem dorazil až 11. prosince. Ale o to víc jsme se na něj těšili. Děti si čekání zkrátily tvořením ve vánoční dílničce, která byla letos doslova andělská.

Chcete to také vidět? Podívejte se do naší fotogalerie.

 

 

  PROSINEC 2015

 

Mikulášovi, andělovi a čertům se v naší knihovně líbí! Ten náš Mikuláš k nám chodí každý rok a má svého anděla. Jen čerty občas vymění, asi ho zlobí.

Zato děti byly hodné a dostaly spoustu dobrot.

Na to, jak to všechno bylo, se podívejte do fotogalerie.

 

 

 

PROSINEC 2013

 

V prosinci bylo v naší knihovně živo. Hemžilo se to tam čerty, nechyběl ani Mikuláš a Anděl. Kdo byl hodný, ten byl odměněn a to byli přeci všichni, takže Mikuláš vyprázdnil celou nůši a ještě koš a čertíci letos opět odešli s prázdným pytlem...

Děti si vytvořily spoustu krásných vánočních dekorací. Podívejte se na ně do fotogalerie. A pozor, nelekněte se čerta!Wink

 

Před Vánocemi jsme tvořili ještě jednou a to mini vánoční stromečky. Myslím, že se nám podařily opravdu krásné, mrkněte na ně také do fotogalerie.

 

 

 

 

SVATOJÁNSKÁ NOC V LIBUNCI

 

V noci z 23. na 24. června roku 2012 vykvetlo na tajném místě v naší vesnici zlaté kapradí a země vydala své poklady. Statečně jsme zdolali nástrahy bludiček, našli vzáený květ kapradí a z pokladu, který mocnosti pekelné hlídaly, část získali.

To ale nebylo jediné, co se u nás dělo. Odpoledne jsme se zdokonalovali v poznávání květin, potom jsme se vydali sbírat svatojánské kvítí a nakonec z něj vili věnce. Povídali jsme si o pradávných zvycích, které v tento den naši předci dodržovali.

V podvečer jsme zapálili svatojánský oheň a vyprávěli si příběhy o svatojánské noci.Také jsme vařili kouzelný lektvar z různých bylin. Kdo měl dost odvahy, mohl jít v noci hledat svatojánský poklad. Nakonec jsme si přečetli pohádku na dobrou noc a přenocovali v knihovně.

 

OBRÁZEK : p6220109.jpg

 Další fotky ze svatojánské noci si prohlédněte ve fotogalerii